Im lepiej zna się świat, tym bardziej rośnie w nas poczucie jego nieznajomości i przekonanie o jego ogromie - Kapuściński
Napisz do mnie: dominik.sipinski(at)gmail.comWięcej szczegółów o autorze w języku angielskim: www.sipinski.co.uk. Tam również lista publikacji i kontakt.

sobota, 29 stycznia 2011
"Online Journalism: A Critical Premier" była w 2001 najbardziej aktualną i dogłębną analizą zmian w dziennikarstwie i mediach spowodowanych rosnącym dostępem do Internetu. 10 lat później tezy autora, Jima Halla, brzmią niedorzecznie.
czwartek, 27 stycznia 2011
Co z tego, że finał Nike i Paszport Polityki, co z tego, że autor wybitnym i wielkim prozaikiem jest. Co z tego, skoro "Bezpowrotnie utracona leworęczność" nie zachwyca. Nie zachwyca, a nawet więcej - nie wciąga, nie składa się w całość i nie przekazuje.
wtorek, 25 stycznia 2011
Mało jest zawodów tak romantycznych jak pilotowanie samolotów. To jednak nie tylko bajeczne widoki, lecz także znój i rutyna, niebezpieczeństwa i ciągła podróż. W reportażu, który powstał dzięki uprzejmości Polskich Linii Lotniczych LOT, o swojej pracy opowiada kapitan Mariusz Biegański.